kurumsal-e-posta

Kurumsal e posta nedir? Nasıl alınır? ve kurumsal mail hosting hakkında merak edilen konular yazımızda. Eğer bir işletme sahibi iseniz, hala ücretsiz bir mail servisi kullanıyorsanız ve kurumsal e posta hizmeti almak istiyorsanız bu yazımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kurumsal e posta nedir?

Kurumsal e posta; şirket alan adınıza bağlı olarak oluşturulan, @şirketadı.com şeklinde kullanılabilen mail hesaplarıdır. POP yada IMAP olarak kullanılabilirler.

Gmail, Hotmail v.b. bir çok e posta servisi bulunmaktadır, bireysel kullanıcılar için oldukça ideal olan bu servisler ücretsiz olmasıylada bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Muhtemelen sizde ücretsiz eposta servislerinden yararlanmışsınızdır. Fakat bir şirket yada kurum iseniz ozaman bu ücretsiz servisler çok hoş karşılanmayabiliyor. Sebebi ise öncelikle güven vermemesi. Çünkü ücretsiz servislerden herkes dilediği öntakıyı dilediği kadar oluşturabilir. Fakat kurumsal e-posta size özeldir.

Kurumsal e posta örnekleri

Bir örnekle açıklayalım; Şirket adınız Retrovint olsun, alan adınızda retrovint.com, şirket mailinizi info@ olarak açmak istediğinizi varsayarsak kurumsal eposta hesabınız “info@retrovint.com” şeklinde olacaktır. Sizin dışınızda hiç kimse bu şekilde bir mail hesabı kullanamayacaktır. Çünkü retrovint.com adınıza kayıtlı bir domaindir ve başkası tarafından kullanılamaz.

Kurumsal eposta örnekleri; ornek@kurumadi.com | adi.soyadi@kurumadi.com.tr | departman@kurumadi.net | ornek@departman.kurumadi.com

Kurumsal e posta nasıl alınır?

 1. İlk olarak bir alan adı kayıt etmelisiniz.
  kurumadi.com şeklinde firma adınızı, kendi adınızı soyadınızı yada istediğiniz bir yada bir kaç kelimeden oluşan domain (alan adı) kaydınız.
 2. Bir hosting servisi satın almalısınız.
  Hosting hakkında bilgi almak istiyorsanız Web Hosting Nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.
 3. Artık hosting paketinizin izin verdiği sayıda kurumsal e posta hesabı oluşturabilirsiniz.

Yada kurumsal e posta hizmeti almak için bir web ajansıyla görüşebilirsiniz. Web ajansları bu süreçleri sizin adınıza yapar ve takip eder. Üstelik e posta servisinde oluşabilecek aksaklıklarda anında müdahale ederek eposta almak/göndermek gibi işlemlerinizde sorun yaşamanızın önüne geçilmiş olur. Eğer sizde bir web ajansında kurumsal e posta hizmeti almak isterseniz KOZA İnteraktif Web Ajansı (www.kozainteraktif.com) ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Retrovint olarak sizlere kurumsal e posta hizmeti verebiliriz, bunun tek yapmanız gereken iletişim sayfasından bize ulaşarak talebinizi iletmenizdir.

Kurumsal mail hosting

Kurumsal e posta hizmeti farklı seviyelerde verilebilir. Standart web hosting hesaplarında 10-25-50 gibi adetlerde mail hesabı açılmasına izin verilir ayrıca bu mail hesaplarının 10MB-100MB-1GB gibi kotaları ve günlük sınırlı gönderim limitleri bulunmaktadır. Kurumsal mail için yapılandırılmış hosting hizmetlerinde ise bu rakamlar daha yüksektir. Ve özellik bakımından da daha işlevseldir.

Kurumsal e posta giriş

Kurumsal e posta hesabına giriş yapmak için her servisin farklı giriş sayfası olabilir. En çok kullanılan servisler için giriş linkleri şu şekildedir;

 • www.alanadiniz.com/webmail
 • www.webmail.alanadiniz.com
 • www.mail.alandiniz.com

Kurumsal mail fiyatları

Son olarak kurumsal mail kullanmak için ödeyeceğiniz ücretlere değinelim. Öncelikle 1 yıllık domain kayıt bedeli ve 1 yıllık hosting paketi bedeli kurumsal e posta kullanabilmeniz için ödeyeceğiniz ücretlerdir. Kurumsal mail hosting fiyatları paket özelliklerine göre değişebilmektedir. Standart hosting servislerinde benzer durum vardır. Ancak aralık 2023 itibariyle domain tescil fiyatı 8$ ile 12$ arasında, hosting fiyatları ise 25$ ile 50$ arasında değişmektedir.

Hemen Kurumsal e posta hizmetine geçiş yapmak için bizimle iletişime geçin: https://www.retrovint.com/iletisim/

Bu kategoride daha fazla yazı E-Mail

2 Yorum

 1. Şemanur Atakan

  14 Ekim 2019 18:53

  Gerçekten çok faydalı ve etkili konulara deyinmişiniz. Doğrucu bir kanıda ve etkileyici yazınıza bayıldım. Böyle güzel tespitlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 2. Takipci Sepette

  6 Nisan 2022 17:11

  Emeğinize sağlık teşekkür ederim

İlginizi Çekebilir

E-posta Giriş

Popüler ücretsiz e-posta servisleri yada ücretli kurumsal e-posta servisleri ile ilgili gi…