seo açılımı

SEO Açılımı

SEO kelimesi açılımı; Search Engine Optimization. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu“dur.

Ayrıca SEO Nedir? başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Online ticaret yapan yada satışlarını arttırmak isteyen firma yada kişiler, web sitelerine www ile başlayan adreslere doğrudan erişimin dışında global yada yerel arama motorlarında kendi ürün ve hizmetlerine ilişkin arama yapan potansiyel müşterilere ulaşmak ister. Özellikle günümüzde Türkiyede en yaygın olarak kullanılan google arama motoru hergün milyonlarca web sitesini tarar ve veri tabanına kaydeder. İşte bu tarama esnasında web sitesinin belirli kurallara uygun hazırlanmış olması arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız için büyük önem arz eder.

Bu kurallar ve bu kurallara uygun yapılacak çalışmalar arama motoru optimizasyonu’dur. Web sitenizin arama motorlarının kuralları dahilinde optimize edilmesidir. Arama motorlarında kendi ürün ve hizmetlerinize ilişkin arama sonuçlarında web sitenizin rakiplerinizin üst sıralarında yer almasını istiyorsanız SEO‘ya ihtiyaç duyarsınız.

Doğru yapılandırımış bir web sitesi kurallara uygun ve belirli bir strateji dahilinde yapılmış seo çalışması ile arama motorlarında iyi bir başarı elde edebilirsiniz.

Bu kategoride daha fazla yazı SEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

2023 Güncel SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sürekli değişen bir alandır ve arama motorlarının algorit…