Dijital Yayıncılar İçin 2020 En İyi 10 SEO Araçları

2020’de Dijital Yayıncılar için En İyi SEO Araçlarından 10’u

Her şey bir anda değişebilir. Google, arama algoritmasını her güncellediğinde, dijital yayıncılar sonuçları beklerken biraz gerginleşiyor. Arama sonuçlarını olabildiğince alakalı tutmak için güncellemelerin genellikle gerekli olduğunu aklınızdan çıkarmayın, görünüşte küçük değişiklikler yine de web sitesi trafiği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Maalesef, yayıncılar genellikle bir algoritma güncellemesine giren perde arkası ayrıntılarını bilmezler. Google yaptığı değişiklikleri neden yapıyor? Bu değişiklikler yakın vadede web sitesi trafiğini nasıl etkileyecek? Uzun vadeli görünüm ne olacak? Google, herhangi bir anahtar kelime için arama sonuçlarının ilk sayfasında hangi sitelerin görüneceğini belirlemek için web sitelerini tam olarak nasıl değerlendirmeyi planlıyor?

En bilgili SEO pazarlamacıları bile tüm bu soruların cevaplarını bilmiyor. Google, arama algoritmalarında kasıtlı olarak yüksek düzeyde gizlilik sağlar. Bilgili yayıncıların ve dijital pazarlamacıların bildiği şey, herhangi bir web sitesinin Google aramadaki sıralamasını iyileştirmek için kullanılacak en iyi SEO araçlarıdır.

Seo terimi hakkında bilgi almak için “Seo Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

SEO araçları, bir yayının organik arama stratejisi için çok önemlidir. Yayıncıların, Google’ın en önemli olduğunu düşündüğü web sitelerinin öğelerine odaklanmalarına yardımcı olurlar. Bu blog gönderisinde, dijital yayıncıların web sitelerini gerçek arama pazarlamacıları gibi analiz etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış 10 SEO aracına odaklanacağız.

Dijital Yayıncılar için En İyi 10 SEO Aracı

 1. Google’ın Web Yöneticisi Araçları

Google’ın Web Yöneticisi Araçları, dijital yayıncıların SEO’ya odaklanmaya karar verdiklerinde gitmeleri gereken ilk yerdir. Kullanımı ücretsiz olan ve temel web sitesi analizi için tasarlanan Google Web Yöneticisi Araçları, yeni başlayanların kullanımını kolaylaştıracak şekilde oluşturulmuştur. En popüler özelliklerden biri, herhangi bir web sitesinin veya mobil web sitesinin hızını ölçen PageSpeed ​​Insights’tır. Sayfa hızının yayıncılar için giderek daha önemli hale gelmesiyle, PageSpeed ​​Insights, yayıncıların göz atmak isteyeceği bir özelliktir.
Ücretsiz

 1. Ahrefs

Anahtar kelime araştırmasında biraz daha yardıma ihtiyaç duyan yayıncılar için Ahrefs , incelemeye değer gelişmiş bir çözümdür. Ahrefs bir web sitesini inceler ve anahtar kelime, bağlantı ve sıralama profilleri oluşturur, böylece yayıncılar yayınladıkları içerik hakkında daha akıllı kararlar verebilir. Yayıncıların burada kullanmak isteyecekleri dört ana araç Ahrefs’in Site Gezgini, İçerik Gezgini, Anahtar Kelime Gezgini ve Site Denetimi’dir.
Maliyet: Basit Plan için aylık 99 ABD doları

 1. Moz’un Pro Araçları

Web sitesi analizi kategorisinde, Moz’un Pro Araçları, en iyi çözümlerden biridir. Bu, SEO‘daki yeni fırsatları belirlemek, web sitesi büyümesini izlemek ve özel raporlar oluşturmak için özel olarak tasarlanmış araçlarla, Google aramadaki sıralamasını iyileştirmek isteyen yayıncılar için hepsi bir arada bir çözüm olarak hizmet eder. Tarama testi aracı, belirli bir URL’deki 3.000’e kadar bağlantıyı analiz etmek için Moz’un kendi web tarayıcısını kullanır.
Maliyet: Ücretsiz deneme

 1. Yoast SEO

Yoast SEO, web sitelerini WordPress‘te çalıştıran dijital yayıncılar için muhtemelen tüm SEO araçlarının en popüler olanıdır. Yoast SEO, web sitelerini Google için optimize ederken yayıncılara her adımda rehberlik eder. Premium kullanıcılar Yoast SEO’da anahtar kelime araştırması yapabilir. Ayrıca, anahtar kelime optimizasyonu için araçlardan yararlanabilir ve web sayfalarının Google, Facebook ve Twitter’da nasıl görüneceğini görmek için sayfa önizlemelerini görüntüleyebilirler. Bu listedeki diğer SEO araçları gibi, Yoast SEO da bir yayıncının en önemli sayfalarına göz kulak olacak ve sayfalar en az altı aydır güncellenmediğinde uyarılar gönderecektir.
Maliyet: Ücretsiz sürüm

 1. BuzzStream

BuzzStream, dijital yayıncılar için bir bağlantı oluşturma aracıdır. Web tabanlı yazılım, yayıncıların içeriklerini bağlantılar ve buzz oluşturmak için tanıtmalarına yardımcı olur. Bağlantı kurma için en düşük maliyetli seçeneklerden biri olarak kabul edilir. Yayıncılar, endüstriye dayalı potansiyel sosyal yardım hedeflerini araştırmak ve bağlantı kurma sürecini çevreleyen tüm harici iletişimi yönetmek için BuzzStream araçlarını kullanabilir.
Maliyet: Ücretsiz deneme

 1. Check My Links

Check My Links, yazarların ve editörlerin, yayınlanmadan önce makalelerindeki hataları bulmak için kullanabilecekleri bozuk bağlantı denetleyici google chrome uzantısıdır. Check My Links, bir sayfadaki tüm çalışan bağlantıları yeşil renkte ve tüm bozuk bağlantıları kırmızıyla vurgular. Bu, yazarların tüm makale sayfalarındaki bağlantıların “yayınla” seçeneğini tıklamadan önce çalıştığından emin olmalarını kolaylaştırır ve Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan makalelerin şansını artırır.
Ücretsiz

 1. SEMrush

SEMrush bu listedeki diğer SEO araçlarından farklı şekilde çalışan çevrimiçi bir görünürlük yönetim platformudur. Öncelikle anahtar kelime araştırması yapmak isteyen yayıncılar için tasarlanan SEMrush, yayıncıların web sitelerindeki tüm sayfalarla ilgili ölçümleri görüntüleyebilecekleri inanılmaz derecede ayrıntılı bir gösterge tablosu geliştirdi. SEMrush’ın en popüler özelliklerinden biri, kullanıcıların web sayfasının hangi anahtar kelimeleri sıraladığını görmek için bir web sayfasını eklemesini sağlar. Kullanıcılar ayrıca bu anahtar kelimeler için aylık arama hacmini görebilir. Yayıncılar, site performanslarını rakiplerin web siteleriyle karşılaştırmak ve diğer web sitelerinden gelen geri bağlantıları kendi sitelerine analiz etmek için SEMrush’ı kullanabilir.
Ücretsiz

 1.  All İn One SEO Pack

All İn One SEO Pack tüm WordPress platformu üzerinde yayıncılar için tasarlanmış başka eklentidir. Bu, Yoast SEO ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir, ancak daha özelleştirilebilir. Yayıncılar, robots.txt dosyalarını düzenlemek, .htaccess dosyalarını FTP olmadan düzenlemek ve yönlendirme spam’i dahil olmak üzere “kötü botları” engellemek için Hepsi Bir Arada SEO Paketini kullanabilir. Hepsi Bir Arada SEO Paketi, Google AMP ve Google Analytics desteğinin yanı sıra özel gönderi türlerinde SEO desteği sunar.

 1. Remove’em

Remove’em bir backlink kaldırma aracıdır. Kötü bağlantıları ortaya çıkarmak için Moz ve Ahrefs gibi büyük sağlayıcılardan bağlantı verilerini otomatik olarak alan penguen kurtarma için izleme ve hizmet sunar. Remove’em, web sitelerine yönlendiren kötü bağlantıların temizlenmesiyle ilgili ek yardıma ihtiyaç duyan yayıncılar için self servis araçlar ve uzman yardımı sunar. Ayrıca yayıncılara bağlantı kalitesi ve puanlamadan iletişim tamamlama ve üçüncü taraflarca doğrulanmış raporlara kadar her şeyi ölçmek için kampanya izleme araçları sağlar.
Fiyat: Aylık 99 $

 1. Linkody

Linkody’nin backlink (geri bağlantı) izleyicisi, sayfa dışı SEO’nun performansını anlamanın inanılmaz derecede doğru bir yoludur. Bağlantı kurma kampanyalarını yönetmek için izleme araçlarına ihtiyaç duyan yayıncılar, üçüncü taraflardan gelen geri bağlantıları keşfederken, izlerken ve hatta “reddederken” Linkody’yi kullanabilir. Linkody ayrıca bir yayıncının bağlantılarını kontrol eder ve bağlantılar kaybolduğunda veya koptuğunda anında bildirim gönderir. Linkody, herkesin kullanmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 • 2023 Güncel SEO Kriterleri

  2023 Güncel SEO Kriterleri Nelerdir?

  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sürekli değişen bir alandır ve arama motorlarının algorit…
 • Web Sitelerinin Trafiklerini Öğrenme Siteleri

  Web Sitelerinin Trafiklerini Öğrenme Siteleri

  Web Site Trafiği Öğrenme Web site, internet üzerinde yer alan sayfa, metin, fotoğraf, vide…
 • seo açılımı

  Seo Açılımı

  SEO Açılımı SEO kelimesi açılımı; Search Engine Optimization. Türkçe karşılığı “Aram…
Bu kategoride daha fazla yazı SEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

2023 Güncel SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sürekli değişen bir alandır ve arama motorlarının algorit…