profesyonel web sitesi fiyatları

Profesyonel Web Sitesi

Firma tanıtımı, online satış yada kişisel bir web sitesine ihtiyacınız olduğunda paket web sitesi yada ihtiyacınıza uygun size özel hazırlanmış bir web sitesi tasarımı/yazılımı hizmeti alabilirsiniz. Hangisi olursa olsun profesyonel bir web siteniz olursa web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar aradıkları içeriğe kolay erişebilir ve sıkılmadan web sitenizde farklı sayfalarda dolaşabilir. Eğer online satış amaçlı bir eticaret sitesi ise satışlarınızı arttırmanızda da etkili olacaktır.

Bir çok ücretsiz web site sağlayacıları tarafından profesyonel web sitesi kelimesi kullanılsada sizin istek ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamayabilir. Doğru seçimi yapmak için profesyonel kelimesinin altını doldurup doldurmadığını incelemelisiniz. Ciddi emek harcanmış bir işin tamamen ücretsiz sunulma olasılığı düşüktür, bunu kendi işinizden pay biçebilirsiniz. Ücretsiz olarak lanse edilen bir çok web sitesi hizmetide işe yarar özellikleri için ücretler talep etmektedir.

Profesyonel web sitesi nasıl olmalıdır?

Profesyonel bir internet sitesi nasıl olmalıdır maddeler halinde inceleyelim.

  • Farklı ekran boyutlarına uyum sağlayan “mobil uyumlu (responsive)” olmalıdır. Günümüzde hızla artan mobil kullanım nedeniyle responsive tasarım profesyonel bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.
  • Sayfa açılış/yüklenme hızı düşük olmalıdır. İnternet bağlantısı düşük olan bölgeleride hesaba kattığımızda web siteniz düşük açılma süresine sahip yani hızlı açılan bir web sitesi olmalıdır. Bu çeşitli etkenlere bağlı bir durum durumdur, sayfanızdaki sorgu sayıları, görsel boyutları vb etkenlere bağlı olarak sayfanız hızlı yada yavaş yüklenebilir.
  • Tasarımsal bütünlük sağlanmalıdır. Web sitenizin tasarımında dikkat edilecek önemli unsurlardan birisidir. Renk (Bknz. Web tasarımında renkler), font seçimi, font, büyüklüğü, arka plan renkleri gibi tasarımsal elementler bir bütün sağlayacak şekilde yapılandırılmış olmalıdır.
  • UX (user experience), kullanıcı deneyimi. Kullanıcısının işlevsel problemlerini çözmesinin yanında duygusal düzeydede iletişim kuran tasarımlar kullanıcıya memnuniyet sağlar buda sunulan hizmetlerin yada ürünlerin kullanıcı deneyiminin dikkate alarak tasarlanmasının gereğini ortaya koyar.
  • Seo uyumlu olmalıdır. (Bknz. Seo nedir?) Arama  motorlarında anahtar kelimelerinizde web sitenizin gösterilmesi için önemlidir. Seo geniş kapsamlı bir ifadedir, burada web sitenizin tasarım aşamasında kod yapısına eklenmesi gerekli olan minumum özelliklerden bahsetmekteyiz. Bu azami özelliklerin dışında seo konusunda etkili bir web sitesi için bir çok özellik ilave edilebilmektedir. Ancak profesyonel bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız temel seo elementlerinin (başlıklar, title/alt/width değerleri, meta yapılandırmaları, link inşassı vb.) yapılandırılmış olması gerekmektedir.
  • Yönetim paneli, bir web sitesinin olmazsa olmazı değildir yada profesyonellik kriteri olarak sayılmaz fakat web sitenizdeki içeriklerinizin güncelliğini koruması adına kolay yönetilebilen bir paneli olması işinizi kolaylaştırıp web sitenize daha fazla içerik girişi yapmanıza ve daima güncelliğini korumasına katkı sağlayacağı için önemlidir.
  • İstatistikler. Özellikle eticaret siteleri gibi satış odaklı web sitelerinin olmazsa olmazıdır. Site ziyaretçi etkinlikleri, ziyaretçi davranışları ve demografik bilgiler gibi bir çok veriyi sağlayabileceğiniz google analytics, yandex metrika vb. sistemler kullanılarak elde edilen veriler gelecekte ürün/hizmetlerinizin sunumundan site tasarımına kadar satışlarınızı yada ziyaretçi sayınızı/memnuniyeti arttırmakta değerli bilgiler sağlayacaktır.
  • Teknoloji ve güncellik. Web sitenizin alt yapısında kullanılan teknoloji ve güncellik yukarıda saydığımız tüm maddelere etki eden önemli bir kriterdir.

Profesyonel web sitesi fiyatları

profesyonel web sitesi

Profesyonel web sitesi nasıl olmalıdır sorusuna verdiğimiz yanıtları ele aldığımızda tüm bu maddelere sadık kalarak hazırlanacak olan bir web sitesi paket halinde satıldığında piyasa fiyatlarının altına inebilmektedir. Ancak size özgü tasarlanmasını ve sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmasını istiyorsanız profesyonel web site fiyatları için biraz daha bütçe ayırmak durumundasınız. Tüm bu kriterler yazılımcı/tasarımcının vaktini almakta ve bu da sizlere maliyet olarak dönmektedir.

Profesyonel bir web sitesi için Türkiyenin farklı bölgelerinde farklı fiyat baremleri olabilmektedir. Her ne kadar web sitesi tasarımı hizmeti almak için aynı bölgede olmak zorunda olmasanızda bir çok kişi tarafında yüz yüze etkileşimin sağlandığı yakın bölgelerdeki web ajansları tercih sebebi olmaktadır. Bu nedenle hangi bölgede olduğunuza bağlı olarak alacağınız hizmetin karşılığında ödeyeceğiniz ücretler değişebilmektedir.

Hemen profesyonel web sitesi fiyat teklifi almak için tıklayın.

Kurumsal web sitesi fiyatları; Eğer bir web sitesi paketi satın almayı düşünmüyorsanız, size özel tasarım/yazılım olacaksa ortalama olarak minumum 5-6 bin TL ile 10 -12 bin TL arasında teklif almanız olasıdır. Tabi bu fiyatlar sizin taleplerini/istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda artabilecektir.

Eticaret sitesi fiyatları; Yine bir paket olarak eticaret sitesi almadığınızı ve size özel tasarım olduğunu ancak yazılımın dünya genelinde kullanılan woocommerce, prestashop, opencart gibi yazılımlar olduğunu düşünürsek, ozaman alacağınız teklifler 8-10 bin TL ile 20 bin TL civarında olabilecektir.

Eğer eticaret yazılımınıda kendinize özel istiyorsanız alacağınız fiyat teklifi minumum 25-30 bin TL ile 50-60 bin TL arasında olabilecektir.

Bölgesel fiyat değişimleri istanbul izmir gibi metropol şehirlerde +%50, doğu anadolu/doğu karadeniz gibi bölgelerde -%50 değişim gösterebilir. Elbette bu rakamlar örnek teşkil etmektedir, web sitesi tasarım ve yazılımı bir hizmettir, hizmetin fiyatı her kurumun kendi politikalarına, talep/arz dengesine bağlıdır.

 

Bu kategoride daha fazla yazı Web Tasarım
Yoruma Kapalı

İlginizi Çekebilir

Responsive Nedir? Neden Mobil Uyumlu Web Sitesi? Özellikleri ve Faydaları

İçindekilerResponsive Nedir?Web sitesi neden mobil uyumlu olmalıdır?Responsive kodl…