Blog İçeriği Üreterek Para Kazanmak! Blog Nedir, Blog İçeriği Nasıl Yazılır?

Günümüzün en trend sorularından biri olan; blog içeriği üreterek para kazanmak mümkün mü? Evet, Blog içerikleri üreterek her ay düzenli bir şekilde para kazanmak mümkündür. Ancak Blog yazarlığı, uğraş isteyen bir iştir. Bunun için sabırlı ve azimli olmak gerekir. Blog Nedir? Blog İçeriği Nasıl Yazılır? Blog içerikleri ile nasıl kazanç sağlanır, gibi soruların detaylı yanıtları, bu yazımızda.

Blog Nedir?

Blog Nedir? Web tabanlı ağlardan oluşan Blog, web ve Login kelimelerinin kısaltılmış halidir. Blog sayfası açarak, kendi yazılarınızı rahat bir şekilde paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Blog sayfasını, Facebook mu Instagram gibi düşünebilirsiniz.

Ancak Blog, açarak hemen para kazanma fikrinden uzaklaşın. Çünkü Blog, sadece yazılarınızın bir sayfa altında toplanmasını sağlar. Blog üzerinden para kazanmak için, Bloğunuzu Google Adsense bağlamanız ve üyelik oluşturmanız gerekir. Blog sayfanızı Adsense bağladıktan sonra, Bloğunuza Adsense tarafından reklâmlar yerleştirilir ve bu reklamlar üzerinden tıklanma başına kazanç sağlanır. Sadece reklamlar üzerinden değil, Blog sayfanıza gelen ziyaret sayısına göre de kazanç sağlanır.

Blog İçerikleri Nasıl Yazılır?

Blog nasıl yazılır?

Blog içerikleri nasıl yazılır, Blog İçerikleri üzerinden para kazanma gibi bir düşünceniz varsa, Google’nin sizi en üste taşımasını sağlayacak nitelikte içerikler üretmelisiniz. Bu da içeriğinizin Seo kriterlerine uygun olması gerektiğini vurgular.

Seo kriterlerine uygun içerikler;

  • İçerik tamamen özgün olmalı,
  • Başlıklarda H etiketi kullanılmalı,
  • Doğru anahtar kelime seçimi yapılmalı ve doğru yerlerde kullanılmalı,
  • LSI semantik başlık kullanımı

(Bknz: Seo Nedir?)

Google’nin, Blog yazılarınızı en üst sıralara taşıması için içeriğinizde, yukarıda verilen kriterler çerçevesinde oluşturulması gerekir.

Bu kriterler çerçevesinde konu fark etmeksizin her konuda içerik üretebilirsiniz. İlk başlarda içerik üretme de zorlanıyorsanız da, ilerleyen zamanlarda edinilen tecrübeler ile daha hızlı içerik oluşturabilirsiniz.

 

Blog İçerikleri Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak için, kendi bloğunuzu açmanız ve Adsense bağlamanız gerekir. Bloğunuza kaliteli içerikler yükleyerek, tıklanma başına kazanç elde edebilirsiniz.

Bloğunuz yoksa, Blog İçeriği satışı yapan platformlar üzerinden de içeriklerinizi satabilirsiniz. Bunun için ise, seo kriterlerine uygun bir biçimde içerik oluşturmanız gerekir.

Her makale satışı yapan platformun, 100 kelime başı belirlediği ücret farklıdır. Örneğin; bir platformda 100 kelime başı ücret, 1 TL iken, başka bir platformda 100 kelime başı ücret 1.5 TL’dir. Tabi bu ücretler, kişinin ürettiği içeriğin kalitesine göre değişebilmektedir.

Ayrıca Bir web sitesinden para kazanmanın 10 yolu başlıklı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Blog İçeriği Satışı Yapan Güvenilir Platformlar

Kendinize ait bir bulunuz yoksa veya Blog sayfaları ile uğraşamam diyorsanız, blok içeriği satışı yapan platformlara yazar üyeliği için başvurusunda bulunabilir ve içeriklerinizi satışa sunabilirsiniz. Blog içeriği satışı yapan güvenilir siteler:

İçerik Bulutu

İçerik Bulutu ile her gün sayısız içerik üretebilir ve içerik satışı gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir ödeme seçenekleri ile icerikbulutu.com, bini aşkın yazar ve içerik alımı yapan web site sahipleri ile alışveriş yapmaktadır.

Makale.net

Blog içeriği satışı gerçekleştiren bir diğer platform, makale.net’dir.

Yazkazan.net, yeni başlayan yazarlara 100 kelime başı 0.5 TL ücret vermektedir. Ancak yazarın tecrübesine göre 100 kelime başı ücret 0.6, 1 ve son olarak 1.5 TL olarak yükselmektedir.

Sonuç olarak, dünyada Milyonlarca Blog ve web sitesi bulunmaktadır. İçerik üreterek para kazanmak için kaliteli içerikler üretmelisiniz. İlerleyen zamanlarda iyi bir Blog yazarı olduktan sonra, ayda ortalama 3-5 bin gibi meblağlar kazanabilirsiniz.

Bu kategoride daha fazla yazı Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İnternet Hizmetleri Nelerdir

İlk olarak askeri işlemler için kullanılmaya başlayan internet, artık tüm hizmetler için b…